PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=482192}

Grace

4,4 996
ocen
4,4 10 1 996
Grace
powrót do forum filmu Grace

Obejrzałam film prawie miesiąc temu, a dalej często wracam do niego myślami i
zaglądam na forum. Widzę te, w większości, negatywne komentarze i zastanawiam się
dlaczego jest ich aż tyle? Przecież film technicznie jest świetny (przynajmniej dla mnie),
akcja ciekawa, scenariusz nietuzinkowy, a aktorstwo na wysokim poziomie... Ludzie
oglądają w dużej ilości odpychające horrory ociekające krwią i obrzydliwość im nie
przeszkadza. A Grace - mimo niewielkiej ilości brutalnych scen - jest ZBYT obrzydliwa.

Myślę, że chodzi o tabu. Ostatnie chyba tabu w naszej cywilizacji, czyli dziecko. Film z
żywymi trupami - ok, ale z żywym-martwym dzieckiem już nie. Przerzucanie się trupami,
krwawe tortury, znęcanie się fizyczne i psychiczne - ok. Ale gdyby dotyczyło dziecka - już
nie. Gwałt, nawet najwierniej przedstawiony (jak w Nieodwracalnym) - ok. Ale gdyby był
dokonany na dziecku?

W momencie, w którym ani śmierć, ani nagość, ani seks nie są już tematem tabu,
zostało już chyba tylko jedno. Stąd może niedawna histeria pedofilska w Polsce?

No, czułam jakiś wewnętrzny przymus bronienia tego filmu, mam nadzieję, że teraz mi
przejdzie ;) Pozdrawiam tych, którym się podobało i tych, którym nie :)

ocenił(a) film na 8
ren_ka

Zgadzam się- pomysł i realizacja są OK i w 100% spełniają moje oczekiwania wobec horroru. Jesli ktoś chce przerażenia,albo odrażającego gore,to ten film zapewnia tego aż nadto. Tyle,że ja jestem kobietą (a akurat w tym filmie płeć widza moze miec znaczenie;-)

ocenił(a) film na 1
ren_ka

Pomysł zerżnięty z "Mały Otik" (polecam). Żadnego łamania tabu w tym filmie nie wiedziałem, psychologia postaci żadna (a niby jakaś miała być), rozwój napięcia 0, cały film to wzorcowy przykład grafomanii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones