PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=292598}

Hostel 2

Hostel: Part II
5,3 35 463
oceny
5,3 10 1 35463
5,4 5
ocen krytyków
Hostel 2
powrót do forum filmu Hostel 2

Mile zaskoczenie

użytkownik usunięty

Musze przyznac ze jestem pozytywnie zaskoczony.O ile czesc pierwsza byla dla mnie filmem slabym z kiepskim poczuciem humoru,zbyt duza erotyka i malo wciagajacym to dwojka jest naprawde niezlym filmem. Oczywiscie wszystko moze i przy dlugo sie rozkreca, ale jak dojdzie juz do konkretnej akcji to mamy naprawde ladne sceny.Oczywiscie na plus klimat,swietna sciezka dzwiekowa, dobra gra aktorow,zdjecia ,montaz.Liczne nawiazania do czesci pierwszej tez okazaly sie strzalem w dziesiatke bo ktoz nie chce zobaczyc znanych mu juz postaci. Najwiekszy plus to jednak sceny gore ktore wygladaja naprawde imponujaco- kapiel ala Countess Bathory czy ucinanie meskiej czesci ciala sa nakrecone perfekcyjnie. Co do minusow to moze jedynie zbyt dlugie wprowadzenie do wlasciwej akcji oraz nieco zakonczenie- oczywiscie nasza bohaterka byla bardzo bogata,ale czy tak sprawnie dzialajaca organizacja pozwolilaby na odejscie "zwierzyny lownej". Majac duze pieniadze moglaby zagrozic interesom organizacji..
Podsumowujac film udany i warty obejrzenia.
Jeszcze taka moja mala dygresja do niektorych komentarzy. Horror ma przerazac,szokowac,budzic strach lub obrzydzenie. Filmy z gatunku gore maja za zadanie zagwarantowac widzom porzadna krwawa rozrywke. Hostel 2 taka gwarantuje. Jesli ktos szuka horrorow gdzie bedzie siedzial przez caly czas i obgryzal pazurki z przerazenia to niech omija z daleka produkcje gore.

ocenił(a) film na 10

Mnie sie bardzo podobal film.. tylko nie rozumiem skad ocena 4.65? Nie dochodzic to do mnie :) Dla mnie film zasluguje na 9/10.
Zgadzam sie w 100% z wypowiedzia przedmówcy. Bardzo podobala mi sie scena ala "Bathory". Ogolnie stwierdzam ze czesc 2 jest lepsza od 1.. a nie czesto mi sie to zdarza wykrztusic z gardla :) (spod palców ;) )

Polecam :)

ocenił(a) film na 8
irenn_p

Mnie też niska średnia dziwi, ten film w swoim gatunku jest na poziomie, ja dałem mocne 9/10. I też uważam że jest bardziej udany od pierwszej części - wspomniana już scena z krwawą kompielą, festyn i przewrotka w zakończeniu.

ocenił(a) film na 10
Nachtjager

A ja trzasnąłem 10/10 bo film na tyle zasługuje + chciałem mu podciągnąć średnią którą uważam za totalny skandal. Powaznie: kto tutaj głosuje??

ocenił(a) film na 3
michal_mm1

A mnie 2 czesc rozczarowala, dlatego ze wszystko bylo do przewidzenia.
Zmienili tylko chlopakow na babki i koncowke, poza tym wszystko bylo takie same :/

Pierwsz było lepsz jak dla mnie , ale ta tez jest ok:&&

Kornelkaa185

Dla mnie to ten sequel nigdy powstać nie powinien...

miłe zaskoczenie po pierwszej części, której ledwo dałam 5....ta zdecydowanie lepsza, ciekawsza...dobre zdjęcia i muzyka...jedynie końcowa sceni, gdzie dzieci grają w "piłeczkę"trochę na minus;)

ocenił(a) film na 1
Viva_La_South_Park

Gratuluje gustu. Słyszałem, że z tego się wyrasta.

ocenił(a) film na 10
gongal

Ahaa. Wszyscy będziemy oglądać/podziwiać tylko to co Tobie się podoba....

ocenił(a) film na 1
michal_mm1

Idźcie się wszyscy leczyć...albo przejdźcie się do pierwszej, lepszej ubojni, tam będziecie mieli ubaw po pachy...

ocenił(a) film na 10
na3askany

Akurat ja jestem wegetarianinem (to apropos ubojni).

..........................................

ocenił(a) film na 1
michal_mm1

Są pewne granice normalności, nam się po prostu nie podoba coś co jest ogólnie przyjęte jako obrzydliwe. Możesz mi jeszcze wyjaśnić cóż takiego podziwiałeś w tym filmie??

ocenił(a) film na 10
sphinx85

"Są pewne granice normalności, nam się po prostu nie podoba coś co jest ogólnie przyjęte jako obrzydliwe." W 100% się zgadzam z Tobą. Nienawidzę przemocy (tak wogóle) chociaż film/kreskówka/anime/książka to fikcja to się zupełnie inaczej do tego podchodzi a Hostel podziwiam za napięcie, poczucie zagrożenia, zwroty akcji. Sceny mordowania ludzi ruszają mnie tylko w ten sposób że włącza mi się empatia emocjonalna.

ocenił(a) film na 10
michal_mm1

Chciałem poprawić z tą empatią. Niepotrzebnie napisałem że chodzi o emocjonalną bo niby o jakiej innej empatii moglibyśmy mówić w tym wypadku.

ocenił(a) film na 6
michal_mm1

Mam podobnie. Takie sceny tortur włączają u mnie empatię i w żadnym wypadku nie są powodem do tego żebym „był zachwycony” poziomem brutalności i takie sceny „lubił”. Ale dla infantylnego recenzenta FW ( jednego z użytkowników) wygląda to tak „"Można sobie postawić pytanie, jacy ludzi mogą mieć takie chore, perwersyjne życzenie, aby zobaczyć na ekranie relację ze śmierci człowieka uprzednio wymyślnie torturowanego. Zapewne ci, którzy zachwycali się filmem Eliego Rotha.”A więc jak Ci się podobał Hostel to jesteś zwyrodnialcem. Uważam że FW nie powinien dopuszczać do publikacji takich pseudo-recenzji które obrażają innych widzów.

ocenił(a) film na 3
armarange

Pewnie miałeś na myśli moje infantylne myślenie.....

ocenił(a) film na 6
djrav77

Ty nie poszedłeś aż tak dosadnie w takich okresleniach i nie Ciebie miałem na myśli...

ocenił(a) film na 3
armarange

Czy miałeś na myśli recenzję ''Zabawne tortury'', której jeszcze nie przeczytałem, albo i czytałem, ale kiedy to było?

ocenił(a) film na 6
djrav77

chyba tak

ocenił(a) film na 1

- "O ile czesc pierwsza byla dla mnie filmem slabym z kiepskim poczuciem humoru" - co zapewne oznacze, że część druga jest już z odpowiednim dla Ciebie poczuciem humoru. Z tego miejsca chciałbym pogratulować poczucia humoru!

- "...mamy naprawde ladne sceny." - chodzi o te zakrapiane krwią, rodem z tak zwanej masarni - ubojni?

- "...sceny gore ktore wygladaja naprawde imponujaco..." - jeżeli Ci takie rzeczy imponują to nie pozostaje nic innego jak tylko wizyta u psychologa (na początek, ale może nie wystarczyć)

Jeżeli do tego stopnia podniecacie się bestialskim zabijaniem, to biada wszystkim żywym stworzeniom w waszym otoczeniu. Powinszować wyboru inteligentnego kina.

ocenił(a) film na 7
sphinx85

Akurat hostel 2 przypadl mi do gustu mniej niz oryginal
jak juz ktos zauwazyl spora czesc filmu dzieje sie na zasadzie "to juz bylo" tylko z bohaterkami zamiast bohaterow
obiecujacy poczatek, potem wyczekiwanie na to az w koncu zacznie sie cos dziac i okazuje sie, ze film sie konczy i czlowiek sie zastanawia gdzie ta obiecywana ultrabrutalnosc :P oczywiscie oprocz wiadomej sceny
ale mimo juz nie tego klimatu oglada sie calkiem ok

7/10

przy okazji moze ktos napisac jakie sa dodane sceny w wersji uncut ?

ocenił(a) film na 1
nitefiend

jezu przeciez ten film jest slaby.... i rozumiem ze kazdy ma swobode wypowiadania sie i przedstawiania swoich uczuc co do tego "eghm=filmu" ale no normalnie jestem zszokowany wypowiedziami co niektorych tu postujacych w stylu bardzo mi sie pdooba! no rewelacyjny -tylko dlatego ze dziewczynie sie podcielo szyje kosa a jucha bryzgala na wszystkie strony.... nie mogli tego delikatniej? mozna osiagnac ochydny odrazajacy klimat nie pokazujac dobitnie porozcinanego na wszystkie strony czlowieczego ciala badz poucinanych kurna konczyn ba te drugie mozna jeszcze przebolec ale czemu z tak ekscytujacym podnieceniem z maxymalnym zoomem na te ochydne efekty, fruwajaca krew-tak ktos to nazwie gore bo i odraza no ale pomyslcie ze takie filmy dzialaja niektorym debilom bardzo negatywnie na psychike i nie zdziwie sie ze jesli sie wyprodukuje jeszcze pare serii takich filmow to na swiecie takich mordercow zmnozy sie nam razy milion... czy rezyser jest juz na tyle bezmyslny by sie jarac tym ze nakreci takie cos.... no sorry ale ja takiego filmu nie moglbym nazwac dzielem co jak co dla mnie 1/10..

Film grozy to to na pewno nie jest, prędzej czarna komedia. Nie ma ani jednego momentu, w którym się przestraszyłam. Owszem są krwawe sceny, ale mnie osobiście przyprawiały one o mdłości niż budziły strach. "Najciekawsze" elementy to chyba studentka pijąca soczek, małomówny Roman oraz...."bardzo kurwa śmieszne" ;-) To ostatnie znakomicie oddaje charakter filmu.
Części pierwszej nie oglądałam i po obejrzeniu dwójki nie chcę oglądać. Tak czy inaczej jest to najgorszy horror jaki przyszło mi do tej pory obejrzeć. Przez większość trwania filmu cały czas patrzyłam na zegar z utęsknieniem czekając na koniec. Odnoszę wrażenie, że film ten mógłby się spodobać tylko ludziom mającym nierówno pod sufitem, bez obrazy..
W skali 1-10 ode mnie dostaje 1, choć to i tak za dużo.

ocenił(a) film na 10
Mariposa_3

Sceny zabijania ludzi to akurat najmniej straszny element tego filmu (wogóle horrorów) bo sytuacja jest jasna i nie ma się za bardzo czego bać. Boimy się tego co nieznane. Filmowi dałem 10/10. Kontynuując twój tok myślenia muszę napisać że to ty masz nierówno pod sufitem. A tak na przyszłość: można ocenić film nie obrażając ludzi.

"W skali 1-10 ode mnie dostaje 1, choć to i tak za dużo." Jak to możliwe że to za dużo skoro mniej nie można dać?

ocenił(a) film na 1

Heh... Powiem prosto z mostu: kicz od góry do dołu! Dlaczego kicz? Po pierwsze: dzieci kopiące ludzką głową - uśmiechnięte, rozradowane, szczęśliwe, że ktoś nareszcie dał im głowę, a nie zwykłą piłkę. Po drugie: baba z obosiecznym toporem ucinająca głowę drugiej babie. Po trzecie: koleś, który smacznie konsumuje żywe, ludzkie udka, przy muzyce poważnej. Po czwarte: film nie ma podstaw logicznych (chodzi mi tu o zdziczałą Słowację i otwartośc procederu, który w rzeczywistości nie miałby szansy zaistnienia). Po piąte: obcięcie interesu i rzucenie go psom. Tego ostatniego chyba nie muszę komentować.

Film, jak film. Krew, jak krew. Kicz, jak cholera. Jeśli ktoś lubi filmy, krew i kicz to polecam.

PS. Jestem ciekawy, dlaczego reżyser umieścił akcję na Słowacji... Lepiej byłoby w Ju Es and Ej (tutaj pozwolę sobie pozdrowić Borata! Pozdro Borat!)

Dziękuję za uwagę.

ocenił(a) film na 1
Trawek

A... Zapomniałem przedstawić swoją ocenę. 2/10. Dwa dlatego, że to doskonały film geograficzny. Amerykanie dowiedzą się o tym, że istnieje taki kraj jak Słowacja :D radujmy się.

ocenił(a) film na 10
Trawek

Przeczytałem twoją opinię i postanowiłem zadać Ci pytanie: które slashery (chodzi mi o tytuły) najbardziej przypadły ci do gustu?

ocenił(a) film na 7
Trawek

o właśnie w końcu ktoś wykrzesał zalety praktyczne filmu :D
imo, film klimatem typowo Tarantinowski, dlatego też podobał mi się mimo całej tej porażki z kopaniem główki czy innych takich. muszę przyznać że ciary mnie przeszły przy elżbieto batoriańskiej scenie krwistej kąpieli, bardzo realistyczna. denny motyw trzech przyjaciółek, gdzie jedna jest ciamajdą, druga daje na lewo i prawo a trzecia przeżywa, już bardziej oklepanie być nie mogło? :P

co do komentarzy powyżej... co za brak dystansu!
po jakiego byłoby oglądać filmy gdyby wszystko w nich działo się na prawdę?
dżiiiizz

ocenił(a) film na 10
Trawek

Kicz? A producentem wykonawczym jest Quentin Tarantino...

Film jest obrzydliwy, brutalny ale fajny klimat. Ludzie wybrzydzaja ale ale takie filmy musza powstawac. mam dosc oglądania horrorów o zabójcach w maskach albo stworach z innej planety. taki film do oderwanie sie od innych horrorówwedłóg mnie to samo co jedynka tylko lepsze;]

gdyby ludzie nie chcieli tego oglądac takie filmy by nie powstawały proste.

Wole sbie obejzec film gdzie kmozna obejzec wnętrze człowieka niz np zagrac w podobna gre jaką jest niewątpliwie manhunt...
Gra jest brutalna tak jak ten film ale jednak jęst spora gerupa ludzi co lubi ten gartunek filmów i gier i nie gadajcie ze ktos nie ma racji ze film jest dobry bo kazdy ma inny gust jeden woli filmy o duchach a drugi lubi patrzec jak dziewczyna jest traktowana jak swinia w rzezni...

czosnu

O jakich grach mówisz bo nie kapuje, a tak wogóle to co tu porównywać do gier? W grach jesteś pozytywnym bohaterem, który musi przetrwać,a nie torturować przykutych do mebli ;[
Nie wiem może chodzi ci o BloodRayne 2 [GRA NIE FILM]
Ale do gier to nie ma co porównywać, film a gra to całkiem różne bajki...

ocenił(a) film na 10
Prisonbull

"W grach jesteś pozytywnym bohaterem, który musi przetrwać,a nie torturować przykutych do mebli ;

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones